E46 Lantai Passenger Basah

• Click here to become an Official Member of BMW Club Malaysia Download Form

kest1888

Club Guest
Salam satu Malaysia, sy mengalami masalah di mana lantai belakang driver basah teruk apabila hujan dan sy ada membuat rujukan dalam beberapa forum baru2 ini. Adakah benar insulating panel/ moisture barrier pd panel pintu yg menyebabkan kebocoran ini ? Sy amat2 berharap rakan2 sekalian dapat membantu dan memberikan respon segera kepada masalah yg sy hadapi ini. Sy dahului dengan ucapan jutaan TQ.

yng pasti,model e39 memang biasa dengan masaalah ini.mungkin e46 pon sama tp saya x pasti.untuk kepastian,buka pintu dan ambil hose air dan lalukan air ke cermin dan tengok air keluar ikut belah pintu drain atau dekat door card.....kalau door card,moistur barrier adalh penjahatnya....

moots;812896 said:
yng pasti,model e39 memang biasa dengan masaalah ini.mungkin e46 pon sama tp saya x pasti.untuk kepastian,buka pintu dan ambil hose air dan lalukan air ke cermin dan tengok air keluar ikut belah pintu drain atau dekat door card.....kalau door card,moistur barrier adalh penjahatnya....
terima kasih untuk tips di atas. ianya sangat berguna dan saya pasti akan mencuba tips di atas. saya menghadapi masalah ini sejak awal pembelian e39 saya. saya telah membaiki daun pintu saya dengan melekat kembali ia dengan gam khas tetapi tidak berhasil. lantai belakang saya masih basah dan bila melepasi hump jalan, pasti ada bunyi kocakan air saya merasakan terkandung di dalam salah satu pintu.

Trima kasih tuan Moots atas jawapan anda..sy akan cuba kaedah tersebut dan lihat hasilnya.

I had this experience for my front passenger seat last year. The culprit is the rubber lining.

e46_UDM;813096 said:
I had this experience for my front passenger seat last year. The culprit is the rubber lining.

Any idea how much is the rubber lining?

wingzee;813097 said:
Any idea how much is the rubber lining?

Changed mine at MSpeed USJ by Ah Meng for around RM260-280. Can't remember the exact figure. Sorry...

e46_UDM;813099 said:
Changed mine at MSpeed USJ by Ah Meng for around RM260-280. Can't remember the exact figure. Sorry...

No problemo bro. Thanks a bunch! :)

Ok..yestrdy i'd tried Mr.Moots method and yes the culprit is the moisture barrier..thanx a lot bro. Got to get the butyl rubber lining today.

Top Bottom