Pendapat Sebarang nasihat E46

• Click here to become an Official Member of BMW Club Malaysia Download Form

jebard_e46

Hello semua,
saya baru di sini, ada sebarang pendapat dan nasihat tak tentang engine 2.2@2.5. sy sekarang mengunakan engine 2.0 model e46/2002. kerap kena isi air. ada org kata engin jenis yg saya guna sekarang akan banyak masalah. coz repair mahal dan lebih baik tukar pada engine 2.2 atau 2.5. pada pendapat korang apa pilihan yg saya ada. terima kasih pada ug sudi bantu dlm hal ni.

Tok Jebard, saya pakai E46, 2.2cc 6 cylinder engine..memang bes..
kalo tak salah, u punya 4 cylinder kan..?
kalo nak upgrade engine, tak mahal sangat pon..
engine m54 2.2cc dalam rm3000 dah bley dapat..tapi tak bley tukar enginer jer kot..kena upgrade torque convertor sumer..kalo tak salah la..
2.5cc and 3.0cc mahal, dalam rm6000 gak..mahal sal banyak org cari engine nie..
tapi, 2.8cc murah lagi dari 2.5cc ngan 3.0cc..
kalo nak contact, tolong roger..

Insured By Mafia said:
Tok Jebard, saya pakai E46, 2.2cc 6 cylinder engine..memang bes..
kalo tak salah, u punya 4 cylinder kan..?
kalo nak upgrade engine, tak mahal sangat pon..
engine m54 2.2cc dalam rm3000 dah bley dapat..tapi tak bley tukar enginer jer kot..kena upgrade torque convertor sumer..kalo tak salah la..
2.5cc and 3.0cc mahal, dalam rm6000 gak..mahal sal banyak org cari engine nie..
tapi, 2.8cc murah lagi dari 2.5cc ngan 3.0cc..
kalo nak contact, tolong roger..
TQ bro, baru2 ni sy kena 2,600 untuk ganti spare tank dan water pump. rasenya if dia perah dekat 5k memang ada harapan nak tukar je engin 2.2, untuk setakat ni engin ni dah stabil dan minyak memang save. :), tq bro bagi pendapat... lepas ni if engin ni buat perangai mkin akan tukar pada 2.2, apa2 sy contact bro...

Converting from N42/N46 to M54 is not as simple as many people thinks. The two versions are totally different. You will need to get at least a complete half cut car with full uncut wiring system. I am sure you don't want to leap out of one problematic N42/N46 and land yourself with a bigger problem.

Next thing, find yourself a mechanic who is well versed in such conversion. Lastly, be prepared to put aside a sum of RM10-15K!

Top Bottom